Lapsa, Sprūds un brāļi Bunkus jeb melnā PR viesuļuguns

Viss sākas ar to, ka intereses pēc ievadījām mūsu Lapsas datu kataloga meklētājā vārdu “Bunkus”. Sāka palikt interesanti. Tad nu piedāvājam maksimāli kodolīgu stāstu par to, ko mēs atradām. Šo katalogu, visticamākais, tāpat kā e-pastus, digitalizēsim šajā resursā publiskai meklēšanai. Atšķirībā no e-pastiem, kas ir saistīti ar PRAE, tur ir citas interesantas lietas, kas nu Lapsam ir no 2000-šo gadu sākuma sakrājušās e-pastos, datu nesējos utt.

Kā redzam, 2015.gada izskaņā un 2016.gada sākumā Lapsa ir sakomponējis veselu “viesuļuguni” pret brāļiem Bunkus. Pat ļoti intensīvu kampaņu pēc saviem mērogiem. Mēs saskaitījām vismaz 14(!) rakstus pāris mēnešos. Piekam tik intensīvu un saturiski ūdeņainu, ka jebkuram prātīgam cilvēkam top skaidrs, ka tā ir prasta melnā PR kampaņa.

Protama lieta, ka Lapsa ir izaudzis un vairs neraksta Word dokumentus savā klēpjdatorā, kas skan aptuveni šādi: “Mīļā dienasgrāmata, šodien atkal atnāca Māris un iedeva naudiņu, lai uzrakstītu par Mārtiņu, es pat nezinu, ko rakstīt, bet ceru, ka nāks iedvesma. :(” Tamdēļ notikumu patieso gaitu mēs varam rekonstruēt no hronoloģijas, dokumentu satura, to virzības un autoriem, arī Lapsas publikāciju satura. Ciešamies rakstīt maksimāli kodolīgi, bez ūdens, lai taupītu mūsu lasītāju laiku.

Sarakstu ar Lapsas publikācijām pievienojam šī raksta noslēgumā.

Hronoloģiski viss izskatās šādi.

Ja pameklē vārdu “Bunkus” šajā resursā publicētajos e-pasta arhīvos, ir redzams, ka labu laiku senāk M.Bunkus ir bijis PRAE un Lapsas klients, auklēts, lolots un visādi atbalstīts. Bet tad šī draudzīgā saikne ir pārtrūkusi. Droši vien tāpēc, ka M.Bunkus vairs Lapsam nemaksāja. Lapsas prāt’ – ja nav naudas maisiņā, nav ar mani vairs draudzības. To derētu ielāgot arī citiem viņa klientiem.

Dokumentus, kurus publicējam, uz kuriem balstāmies, spriežot pēc visa ir sakomponējis tāds Sprūds, kurus tad ir pārsūtījis Lapsam uz viņa Gmail kontu “[email protected]”. Lapsa tos dokumentus, dažus ar copy&paste, ir saglabājis savā datorā mapē ar nosaukumu “spi”. Šo mapi arī publicējam raksta noslēgumā.

Hronoloģiski dokumentos var manīt, ka Sprūdam ir jau sena nepatika pret brāļiem Bunkus, Sprūds pret brāļiem varītēm cenšas vērsties augstās iestādēs. Par nepatikas iemesliem šoreiz nespriedīsim. Piemērs bildē.

Tad, 2015.gada izskaņā, piepeši sākās aktīvākas kustības. Pirmais visu kustību uzsācējs ir Māris Sprūds, kurš 2015.gada 09.novembrī sāk vākt materiālus par Bunku, konkrēti par māju Mežaparkā.

Pēc kāda laika, 2015.gada 24.novembrī, pieslēdzas tāds Uļmana kungs, kuram pēcāk Lapsas režisētā izrādē ir atvēlēta publiska aktiera loma. Uļmana kungs sāk darboties un veikt darbības ar uzņemumiem, kas saistīti ar M.Bunku, sāk saziņu ar VID, raksta iesniegumus, lai pēcāk būtu kāds formāls iemesls par ko Lapsam turpmāk rakstīt. Ekrāna uzņēmums ir no Lapsas raksta par Uļmana iesnieguma saturu.

Savukārt 2015.gada 16.decembrī Lapsa sāk pirmo zalvi viesuļugunij, ar rakstu Maksātnespējas administratora “džentlmeņa komplekts” – Mežaparka māja “uz pusofšoru” un astonmārtins uz “izkārtnes firmu”. Ļoti zīmīgi, ka šajā zalvē parādās tā pati informācija, ko Sprūds pašrocīgi ir sameklējis mēnesi iepriekš Zemesgrāmatā par māju Mežaparkā. Lapsam par šo būtu jāpiemēro Sprūdam atlaide, jo klients dara faktiski viņa darbu.

Bet tālāk, jau nākošajā dienā, top rakstu kaudze par darbībām, kuras jau savlaicīgi 2015.gada novembrī ir saģenerējis Uļmans. Protama lieta, ka publika neticēs tādam Sprūdam, kurš kā absolūti neieinteresēts, altruisma vadīts taisnības cīnītājs, rau, sarakstījis iesniegumus par Bunku Saeimai, Valsts ieņēmumu dienestam uc. Vajadzēja kādu neitrālāku personu, kas vismaz varētu cerēt uz kādu publikas līdzjūtību. Vispār jau Uļmans ir tāda persona, kuru publikai labāk nerādīt, bet, acīmredzot, labāku kandidātu nebija. Mums pieejamajos Lapsas datos uzrādās, ka viņš pats par Uļmanu kā šaubīgu biznesmeni ir dažādos laika posmos vācis datus visādiem bagāto cilvēku sarakstiem, kuri ir publicēti pa laikam periodikā.

Kaut kādā brīdī 2016.gada sākumā Lapsam atkal sak aptrūkties munīcija rakstiem, to aši risina Sprūds. Papildus tam, paralēli, Sprūds izmanto visus iespējamos kanālus, lai ziņotu par Bunkus visām tām iestādēm, kurām ir publicēts e-pasts. Ievērojiet svarīgu niansi – Sprūds sūta datus nevis uz pietiek.com e-pasta adresi, ja viņš pieslēgtos kā atbildīgs pilsonis Lapsas skrupulozajai izmeklēšanai, bet bez aplinkiem Lapsam pa tiešo.

Minētie dati satur diezgan acīmredzamu notikumu patieso gaitu. Nav jābūt izmeklētājam ar pieredzi, lai saprastu, ka 2015. un 2016.gadu mijā ir bijis nepieciešams no Sprūda puses izdarīt bezprecedenta spiedienu uz brāļiem Bunkus. Tam Sprūds mobilizēja visu, kas bija pieejams, izvilka lampu gaismā Uļmanu, piesaistīja un apmaksāja melnā PR režisoru un tirgoni Lato Lapsu.

Kas ir bijis par iemeslu šim spiedienam – tā jau ir cita tēma.

Protams, šeit vēl ir arī citi jautājumi, piemeram, kā pie Sprūda nokļuva atsevišķi dokumenti un dati, kas ir arhīvā, vai arī, kāpēc interneta resurss puaro.lv, kas satur tēzi “Portālā netiek publicētas slēptas reklāmas, apmaksāti raksti un viltus ziņas”, pēc šīs kampaņas beigām arī pēc laba laika turpina pārpublicēt ūdeņainās Lapsas kampaņas zalves. Nevar būt, ka šeit ir kada saistība ar Liepnieka kungu. Tā mēs drīz vien iezīmesim kādu atsevišķu cilvēku grupu, kurus vieno sūrais un nenovērtētais melnā PR rūķa arods.

Lapsas dati mapē “spi” ir lejuplādējami šeit.

Lapsa arī pats ir saglabājis datus kā arhīvu, tie ir šeit.

Saraksts ar 14 saglabātiem Lapsas rakstiem ir šeit, saites ir uz interneta arhīvu archive.org, tās neved uz Lapsas serveri(archive.org gan ir vienmēr palēns):

1. Maksatnespejas administratora dzentlmena komplekts – mezaparka maja uz pusofsoru un astonmartins uz izkartnes firmu

2. Ulmans izvelk gaisma astonmartinu administratora brali – augstu vid darbinieku, administrators atbild – pats bledis!
3. VID Ulmana iesniegums par bunkus braliem – tas ir tikai viedoklis
4. Maksatnespejas administratora iespejamo luksus auto ipasnieki paslepti belizas ofsoros
5. Jau 2014 gada knab noradijis vid nav pielaujamas VID darbinieka Bunkus darbibas ar brala administretam maksatnespejam
6. Aizdomas, ka VID vadiba nav likusi nekadus skerslus, lai vid darbinieks Bunkus neizlidzetu administratoram Bunkum
7. Uznemejs Ulmans par Bunkus shemam pateicoties VID darbiniekam Bunkum, administrators Bunkus klust aizvien bagataks
8. Domajams, savtigu iemeslu del VID nepienem nodoklu paradu, ko maksatnespejiga uznemuma vieta samaksa ta ipasnieks
9. Vai nu zivs galva ir sapuvusi vai akla un stulba VID Petersonei, protams, jalido
10. VID veicis tikai keksisa pasakumus, lai VID darbinieks Bunkus neizlidzetu administratoram Bunkum
11. Slavenais administrators Bunkus iecienijis svarigu lemjamu jautajumu paslepsanu
12. Maksatnespejas administracija izvertesot administratora Bunkus kompetenci
13. Sanemot pietiek lasitaja vestuli, knab sak parbaudi par VID darbinieku Bunku
14. VID no maksajuma maksatnespejiga uznemuma vieta atteicies pec administratora – augstas VID amatpersonas brala luguma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *